WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA: Solidarni z Białorusią

 

Burmistrz Gminy Rawicz: Dziś wszyscy jesteśmy świadkami niepokojących wydarzeń, które mają miejsce po wyborach prezydenckich na Białorusi. Pragnę wyrazić głęboką solidarność z naszymi sąsiadami w tym trudnym czasie i jestem przekonany, że obecny konflikt uda się rozwiązać pokojowo. 

 

 

 

List intencyjny o współpracy Rawicz - Głębokie podpisany

Na zaproszenie miasta Głębokie trzyosobowa delegacja Gminy Rawicz - burmistrz Grzegorz Kubik, naczelnik oświaty Anna Nowak i dyrektor DK Dariusz Taraszkiewicz - wzięli udział w Festiwalu Wiśni. Podczas wizyty na Białorusi, 26 lipca, burmistrzowie Rawicza i Głębokiego podpisali list intencyjny o współpracy miast. 
 
 
 

Rawicka delegacja na Białorusi

Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami we Francji, Niemczech i Izraelu. Obecnie gmina Rawicz ma dwa miasta partnerskie - niemieckie Attendorn oraz czeskie Strakonice.

Spotkanie grupy inicjatywnej ds. współpracy zagranicznej

W dniu 25.02. w Muzeum Ziemi Rawickiej odbyło się spotkanie grupy inicjatywnej ds. współpracy zagranicznej.

Projekt z MSZ "Rawicz - urbs semper aperta"

   FOLDER
Nasze miasto ma w zakresie WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ bardzo małe doświadczenie. Samorząd rawicki nie posiadał nigdy formalnie zagranicznego partnera. 
 
Tworząc projekt "Rawicz - urbs semper aperta" w odpowiedzi na konkurs Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, zakładaliśmy wywołanie dyskusji na temat zagranicznej współpracy samorządów i zaznaczenia zainteresowania Gminy Rawicz tym tematem.
 
Działania zaplanowane w projekcie - w odniesieniu do zadań polskiej polityki zagranicznej w 2016 roku sformułowanych przez MSZ - pozwoliły stworzyć przestrzeń wymiany kulturalnej, a ta z kolei stała się punktem wyjścia do szerszej dyskusji na temat współpracy samorządów.
 
Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, która przybliża działania Gminy Rawicz w 2016 roku z udziałem zagranicznych gości. Jesteśmy otwarci na współpracę!
 
 
DO GÓRY